MAJSTERKY SVETA PO 12 ROKOCH

Stalo sa to pred 12 rokmi, keď 14. apríla 2007 vo francúzskom meste Pau, zaznel posledný klaksón Svetových majstrovstiev študentiek a študentov stredných škôl v basketbale a v tíme basketbalistiek Gymnázia na Ul. Š. Moyzesa v Ružomberku prepukla obrovská radosť z víťazstva nad favorizovanými družstvom zo Španielskej strednej školy I.E.S. Joaquim Blume Esplugues de Llobregat , výsledok tesný 74:72 , radosť obrovská. Naše gymnazistky sa stali MAJSTERKAMI SVETA s jedinečnou bilanciou 7:0 na víťazné zápasy .

Táto historická športová udalosť spojila dievčatá , dá sa povedať na celý život. Väčšina už basketbalu zamávala na rozlúčku a venuje sa svojim povolaniam, rodinám, či priateľom. Basketbal aktívne hrá už len Majka Felixová. Niektoré dievčatá osud odvial z Ružomberka do rôznych miest nielen na Slovensku, ale do celého sveta, no ten moment spred 12 rokov ostal v ich srdiečkach a keď Natália Pirohová prišla s myšlienkou na spoločné stretnutie, tie ktoré sa nachádzali “v dosahu” neváhali a prišli aj so svojimi priateľmi, manželmi a krásnymi deťúrencami.

Milé je, že nezabudli na tých, ktorí sa im snažili vštepovať basketbalový kumšt, na svojich trénerov. Z pozvaných prišiel Janko Putera, Moza a Grafka.

V altánku v Čutkovskej doline pri Kolibe u Dobrého pastiera a Richtárke vládla pohodová nálada, ktorú nepokazil ani občasný dážď. Šéfkuchár Jakub sa vyznamenal skvelým gulášom, zúčastnení dobrým apetítom, detváčiky sa vyšantili, tie najmenšie dosýta vyspali na čerstvom vzduchu, no a majsterky sa v prvom rade venovali spomienkam, ktoré im pomohla oživiť fotokniha, dielo Monikinho otca.

Z pôvodnej majstrovskej zostavy Zuzana Blašková, Veronika Černáková, Mária Felixová, Klaudia Lukačovičová, Natália Spodniaková, Denisa Šipecová, Monika Kováčiková, Barbora Novocká, Natália Pirohová, Jana Stupárová sa stretnutia zúčastnili Veronika, Majka, Denisa, Monika, Baška a hlavná organizátorka Natália Pirohová.

Skalná zostava, ktorá vydržala až do konca.

Svetové majstrovstvá študentiek a študentov stredných škôl v basketbale organizuje Medzinárodná školská športová federácia ISF každé dva roky v mestách po celom svete. Úspech ružomberských gymnazistiek sa doposiaľ nepodarilo zopakovať žiadnemu slovenskému zástupcovi aj preto je na mieste si ho pripomínať aj ako inšpiráciu pre ich nasledovníčky :).

Dievčatá sľúbili, že si stretnutie určite zopakujú.

Ak by mal niekto chuť prečítať si reakcie médií z roku 2007, nech sa páči: My Liptov, Ružomberský hlas, Kronika Gymnázia Š. Moyzesa

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Create your website with WordPress.com
Začíname
%d blogerom sa páči toto:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close