Design a site like this with WordPress.com
Začíname

ŽIAČKY NA MAJSTROVSTVÁCH

Minulý víkend mal náš klub dvoch zástupcov na finálových turnajoch Majstrovstiev Slovenska. V Šamoríne bojovali naše staršie mini pod taktovkou trénerky Zuzany Jarinovej a v Košiciach žiačky trénera Igora Vanku.

Igor Vanko – žiačky: “Úspešnú sezónu družstvo žiačok zakončilo postupom a účasťou na majstrovstvách Slovenska konaných v Košiciach na palubovke CBK Košice v dňoch 31.5. – 2.6.2019.

Odhodlané zabojovať.

V oslabenej zostave bez zranenej Saskie Borovskej /čaká ju plastika predného krížneho väzu/ a Aničky Korčákovej /prasknutý členok/ sa dievčatá odhodlane pustili do boja v prvom zápase s piešťanskými Čajočkami. Po dobrom vstupe do zápasu nám neprialo športové šťastie, podvrtnutie členka Viki Dubovskej v prvej štvtine /nedohrala zápas/, ešte musela opustiť palubovku v polovici tretej štvrtiny pre 5 osobných chýb Janka Páteková, čo zamávalo so psychikou dievčat, nezvládli záver zápasu a nešťastne sme prehrali o jeden bod.

MBK Ružomberok – Piešťanské Čajočky 62 : 63 /27:25/ Body MBK Ružomberok: Páteková 20, Kajdová 13, Sliacka 13, Kôrková 4, Horváthová 3,  Macíková 3, Dubovská 2, Hrabušová 2, Sušienková 2

V zápase s Čajočkami sa na nás šťastena vykašľala.

Do druhého zápasu prvého hracieho dňa sme vstúpili do zápasu proti Slovanu Bratislava s odhodlaním vyhrať, čo sa nám po bojovnom výkone aj podarilo.

MBK Ružomberok – Slovan Bratislava 42 : 29 /19:12/ Body MBK Ružomberok: Kajdová 14, Sliacka12, Páteková 6, Kôrková 4, Dubovská 4, Hrabušová 2

Po víťaznom zápase so Slovanom Bratislava.

Druhý deň turnaja nás čakal štvornásobný majster CBK Košice, zápas nám vôbec nevyšiel a vysoko sme ho prehrali.

MBK Ružomberok – CBK Košice 24 :70 /10:37/ Body MBK Ružomberok: Páteková 6, Dubovská 5, Kajdová 5, Sliacka 3, Macíková 2, Hrabušová 2, Horváthová 1

Nasledujúci zápas, s ktorým sme pred turnajom rátali ako s bojom o medailu, s Trnavou, nám vôbec nevyšiel, hrali sme bez akejkoľvek energie. Bol to náš najslabší výkon.

MBK Ružomberok – Slávia Trnava 37 : 59 /18:33/ Body MBK Ružomberok: Páteková 13, Kajdová 6, Horváthová 4 Kôrková 4, Sliacka 4, Šefranková 2, Dubovská 2, Hrabušová 2

Zápas s Trnavou nám nevyšiel.

Tretí deň turnaja nás čakal súper z Košíc. Zápas sme odohrali s veľkou energiou, všetky dievčatá zabrali a aj keď sme ho prehrali, bol to náš najlepší zápas v turnaji. Dievčatám patrí za tento zápas pochvala. Bol som na ne hrdý.
MBK Ružomberok – YAKE 31 : 43 /9:26/ Body MBK Ružomberok: Siacka 12, Páteková 9, Kajdová 8, Horváthová 2

Zápas s YAKE sme odohrali s veľkou energiou.

Konečné umiestnenie – 5.miesto na Slovensku v kategórii U14 Trúfali sme si naviac ale nešťastné zranenia nás limitovali vo výkonoch.”

5.miesto na Slovensku v kategórii U14

S toľkými zraneniami to dievčatá nemali ľahké a tak im patrí velikánske ĎAKUJEME za umiestnenie, bojovnosť počas turnaja aj celej uplynulej sezóny.

Sumár celého turnaja nájdete TU

Fotogaléria od Janka Sliackeho TU

Videá zo zápasov sa dajú nalistovať na FB stránke CBK Košice. https://www.facebook.com/pg/CBKKOSICE/videos/?ref=page_internal

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close