Design a site like this with WordPress.com
Začíname

STARŠIE MINI BRONZOVÉ

Po striebre mladších žiačok a peknom piatom mieste žiačok sa zablysli medailovým kovom aj naše staršie mini, ktoré si v Šamoríne opätovne vybojovali tretie miesto a na hrudiach sa im zaskveli bronzové medaily už druhýkrát.

Nechajme hovoriť trénerku úspešného tímu Zuzku Jarinovú: “Máme za sebou celkom úspešnú sezónu, v ktorej sa družstvo rozrástlo až natoľko, že sme miestami mali problém zmestiť sa do 20 miestneho mikrobusu. Družstvo momentálne pozostáva z 18 hráčok ročníkov 2007 a 2008.

Detí ako smetí (y)

Sezóna, ktorá sa niesla väčšinou v znamení víťazstiev, vyvrcholila postupom na MS starších mini žiačok v Šamoríne v termíne od 31.5 – 2.6. 2019. Už prvý zápas s B.Bystricou bol veľmi náročný a vyrovnaný. Dôležitá bola najmä obrana dvoch kľúčových hráčok, ktorú výborne zvládli Julia Mahútová a Veronika Jarinová a tiež strelecká úspešnosť Stelky Kajdovej, ktorá družstvo strelecky potiahla do víťazného konca. 

MBK Ružomberok – B. Bystrica 37 : 35 ( 22 : 17) Body MBK Ružomberok: Kajdová 17, Jarinová 6, Oravcová 4, Synaková 4, Ganobiaková 4, Rehaneková 2, Haláková 2.

Výsledok prvého zápasu s B.B. nás veľmi povzbudil a motivoval k ďalšiemu výkonu a bojovnosti v druhom zápase s Popradom, ktorý sme tiež vyhrali.

MBK RužomberokPoprad 34 : 25 ( 14 : 13 ) Body MBK Ružomberok: Jarinová 13, Kajdová 13, Ganobiaková 2, Haláková 2, Štefančová 2, Oravcová 1, Synaková 1.

V tieni obra ( najvyššia sochou koňa bez jazdca a podstavca na svete ).

Po prvom dni na  Majstrovstvách  Slovenska bola atmosféra v družstve veľmi dobrá. Dievčatá si verili a trúfali si aj na domáce družstvo zo Šamorína, ktoré bolo favoritom na striebro. Celý zápas bol taktiež veľmi vyrovnaný. Aj keď sme ho nakoniec prehrali o 12 bodov (vyfaulovali sa nám dve hráčky), nášho súpera sme aspoň trochu potrápili. Necelé tri minúty pred koncom sme dotiahli priebeh zápasu na rozdiel 5 bodov ale záver sme nezvládli s konečným výsledkom v prospech súpera. Tento zápas nás stál strašne veľa síl. 

MBK RužomberokŠamorín 22 : 34 ( 10 : 17) Body MBK Ružomberok: Oravcová 7, Jarinová 6, Kajdová 2, Labajová 2, Mahútová 2, Ondrašíková 2, Škodová 1.

Posledný zápas druhého dňa bol zápas s Košicami. V ňom nás Košice doslova rozdrvili. Boli fyzicky zdatnejšie, rýchlejšie a lepšie kombinovali.

MBK RužomberokYoung Angels Blue Košice 4 : 55 ( 4 : 49 ) Body MBK Ružomberok: Oravcová 2, Štefančová 2.

Posledný deň turnaja sme zakončili zaslúženým víťazstvom nad Starou Turou. MBK Ružomberok – Stará Turá  38 : 33 ( 24 : 16 ) Body MBK Ružomberok: Kajdová 10, Oravcová 7, Jarinová 6, Synaková 4, Škodová 4, Ganobiaková 3, Haláková 2, Ondrašíková 2.

Toto víťazstvo nás posunulo na tretie miesto a znamenalo zisk bronzových medailí.

Naše zlatučké bronzové.

Podarilo sa nám obhájiť tretie miesto z minuloročných  majstrovstiev, čomu sa všetci veľmi tešíme.Všetky dievčatá, ktoré sa turnaja zúčastnili si zaslúžia veľkú pochvalu za bojovnosť a obetavosť. Ukázali, že sú kolektív, ktorý sa len tak ľahko nevzdáva a dokáže zmobilizovať sily, keď je to potrebné. Niektoré z nich utŕžili aj nepríjemné zranenia  ale nevzdali to a dokázali bojovať až do konca.”

Blahoželáme k oceneniam na turnaji:

  • All stars “A” : Veronika Jarinová 
  • Najužitočnejšia hráčka sezóny 2018/2019:  Michaela Oravcová
  • Najlepšia hráčka sezóny 2018/2019: Veronika Jarinová
  • Jedna z dvojice najsympatickejších hráčok turnaja: Timea Synaková

Sumár výsledkov: https://sbksamorin.sk/ms-starsie-mini-2019/

Za fotočky ďakujeme Janke Kapláňovej.

Linky na videá zo zápasov našich dievčat:

MBK Ružomberok : Banská Bystrica
MBK Ružomberok : BAM Poprad
MBK Ružomberok Young : Angels BLUE Košice
ŠBK Šamorín: MBK Ružomberok
MBK Stará Turá: MBK Ružomberok
Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close