Design a site like this with WordPress.com
Začíname

EGBL 3.KOLO

Naše mladšie žiačky majú za sebou 3.turnaj mládežníckej európskej ligy EGBL, podrobný report z turnaja poslal vedúci tímu Tomáš Klásek: “V dňoch 14. – 17. marca absolvovalo naše družstvo mladších žiačok posledný z troch turnajov mládežníckej Euroligy – EGBL. Dejiskom bolo mesto Liepaja v Lotyšsku. Vedeli sme, že nás opäť nečaká nič ľahké, no bojovali sme od zápasu k zápasu.

Mladšie žiačky MBK Ružomberok v meste Liepaja v Lotašsku

Tavriyska Zirka (Ukrajina)-MBK Ružomberok 43 : 42       

Vstupy do takýchto vyrovnaných turnajov sú vždy ťažké. Družstva sú čerstvé, namotivované a odhodlané. Aj papierový slabší dokáže prekvapiť. Bohužiaľ sme toho dôkazom. Pred turnajom sme pomýšľali na víťazstvo nad týmto súperom, ale súhra okolností a z našej strany, veľká naivita, ako v obrane tak aj v útoku. Všetko sa zišlo … a prehra. Ťažko sa dobieha skóre, keď vlastnými chybami a pasivitou
dostanete súpera do hry a zrazu zistíte, že je zle a čas sa kráti. Aj tak sme mali možnosť vyhrať, 8 sekúnd pred koncom sme získali loptu na polovici súpera, žiaľ nevystrelili sme. Ako sa neskôr ukázalo, táto prehra a tých 8 sekúnd nás stálo veľmi veľa. Medaily a postup na záverečný turnaj.

Tavriyska Zirka  ( Ukrajina ) – MBK Ružomberok 43 : 42 (15:14, 8:12, 12:4, 8:12)
Body MBK Ružomberok: Oravcová 16, Krettová 8, Štefančová 6, Hanáková, Jarinová 4, Michaličková, Ďuratná po 2

Foto T. Klásek

MBK Ružomberok – Tapiolan Honka (Fínsko) 41 : 46      

Dobrý súper, očakávali sme vyrovnaný duel, kde rozhodujú maličkosti. Z našej strany ale rovnaký scenár, ako predošlý zápas. Prehrávame o 12 bodov, pre naše dievčatá je až toto impulz, začíname hrať. Dotiahneme na rozdiel bodu, nasleduje uspokojenie a zrazu znovu prehrávame o 12 bodov.
Dievčatám sa nedá uprieť snaha, bojovnosť, ale jednoducho nám to škrípalo.         Druhá prehra v turnaji, nie zrovna optimistická nálada, ale stále sa v Európe len učíme. Je to iná úroveň, na akú sme z našej ligy zvyknutí.

MBK Ružomberok – Tapiolan Honka (Fínsko)  41 : 46   
Body:  pre poruchu systému nefungovali štatistiky  


Foto T. Klásek

Timerazevskaja  Moskva (Rusko) – MBK Ružomberok 30 : 61

Konečne ….. Nový deň, bojovná nálada, veľké odhodlanie napraviť nevydarený piatok. Od začiatku sme súperovi ukázali, podľa akých nôt sa bude hrať. Dievčatá boli živšie, agresívnejšie a ukazovali aj našim fanúšikom, ktorí nás mohutne povzbudzovali to, na čo sme u nich zvyknutí. Predvádzali pekné akcie, hrali s chuťou a tvrdo sme išli za víťazstvom. Celkom zaslúžene sme náš tretí zápas vyhrali.            

Timerazevskaja Moskva (Rusko) – MBK Ružomberok  30 : 61
( 8:17 , 3:12 , 10:14 , 9:18 )
Body MBK Ružomberok:  Krettová 13, Oravcová 12, Štefančová 10, Hanáková 8, Klásková 6, Michaličková 5, Ďuratná, Borovská, Guothová 2, Panisová 1  

Foto T. Klásek

MBK Ružomberok – Pomeranie Gdaňsk (Poľsko) 28 : 49

Tak toto bola veľká výzva. Azda najväčší favorit celej tohtoročnej euroligy, sebavedomý s ohromnou fyzickou prevahou a silnou lavičkou. Rešpekt sme mali, ale lopta je guľatá. Do polovice tretej štvrtiny sme držali s top favoritom krok, skóre bolo vyrovnané, dievčatá dreli a určite sme nesklamali, práve naopak. Na lavičke súpera bolo vidieť veľkú nervozitu a krik, lebo na takýto odpor asi neboli zvyknutí. Pod košom mali veľkú prevahu a väčšina akcií išla cez ich pivotky, takže sme sa mali čo oháňať. V poslednej štvrtine nám dochádzali sily, toto náš zdatný súper využil a bodovo sa nám rapídne vzdialil. Dievčatá si ale zaslúžili pochvalu, bol to veľmi dobrý zápas a určite to bol fyzický najťažší súper, ktorému vôbec kedy čelili.

MBK Ružomberok  –  Pomeranie Gdaňsk  ( Poľsko ) 28 : 49
(7:7, 10:12, 5:15, 6:15)
Body MBK Ružomberok: Krettová 12, Oravcová, Štefančová, Michaličková po 4 , Hanáková, Jarinová po 2

Foto T. Klásek

MBK Ružomberok – BS Liepaja (Lotyšsko) 58 : 51    

Pekná víťazná rozlúčka z celou euroligou. Domáci tím, ktorý hral o postup na záverečný turnaj, výborná kulisa kde bolo opäť veľmi počuť našich rodičov, naše zanietenie uspieť…..to sľubovalo zaujímavú drámu. Celá hra Liepaje stála hlavne na jednej hráčke, ktorá dáva v priemere 30 bodov na zápas. Dievčatá dostali pokyny ako ju brániť, ale aj tak nám toto skvelé dievča dalo 28 bodov. Každopádne je to tímový šport, ostatné hráčky, ich strely, prieniky sme úspešne pokrývali a tímovým výkonom sme boli stále o krok vpredu. Stálo to veľa síl a nervov. Mimochodom sme domácim pokazili radosť z postupu do finálovej osmičky a my sme sa tešili zo  4. miesta na turnaji.

MBK Ružomberok – BS Liepaja ( Lotyšsko ) 58 : 51  
( 22:11 , 10:13 , 22:18 , 4:9)  
Body MBK Ružomberok: Štefančová 21, Oravcová, Krettová 14, Hanáková  7 , Ďuratná , Jarinová  1   

Foto T.Klásek

Konečná tabuľka  3. turnaja :

  1. Pomeranie Gdaňsk       ( POL )              5     5  0        + 90      10
  2. BS Ridzene                    ( LOT )              5     4  1        + 57        9
  3. Tapiolan Honka             ( FIN )              5     3  2        + 12        8
  4. MBK Ružomberok       ( SR )                5     2  3        + 11        7
  5. Espoo Basket                 ( FIN )               5     2  3        –   2         7
  6. BS Liepaja                      ( EST )              5     2  3         –  4         7
  7. Tavriyska Zirka              ( UKR )             5     2  3         – 46        7
  8. Timer.  Moskva              ( RUS )             5     0  5         – 118      5
4. miesto v turnaji
  • naša hráčka  Sophie Krettová  bola v  All Stars  turnaja
All stars turnaja, naša
Sophie Krettová prvá zľava
Nina Oravcová
  • hráčka  Nina Oravcová  bola najlepšia hráčka nášho tímu

Celé naše družstvo chce aj veľmi poďakovať ako všetkým rodičom, ktorí za nami vážili takú dlhú cestu, aby nás povzbudzovali (a že ich bolo počuť  J J), ale aj všetkým tým, ktorí nám držali palce a fandili doma. Na sociálnych sieťach sme o nich vedeli.                     

ĎAKUJEME!

Zhodnotenie turnaja trenérom A. Panisom :

Na tomto turnaji sme ukázali dve tváre. Veľmi nás mrzí tá odvrátená, ktorú sme ukázali úvodný deň. Nakoniec nás stála veľmi veľa. Sú to obrovské skúsenosti, ktoré sa nedajú naučiť, ktoré musí hráčka alebo tím prežiť. Na naše družstvo som veľmi hrdý, možno nie sme majstri sveta, ale na svoje možnosti tak bojujeme. A to čo robíme nás baví. Každá hráčka od prvej po štrnástu má u nás svoje miesto, vytvoril sa dobrý kolektív, dobrý tím.

Viac fotiek zo zápasov TU        

Viac fotiek zo života na turnaji TU                                                                          

Hodnotenie celej Euroligy :

Celkovo hodnotíme všetky tri naše turnaje EGBL veľmi pozitívne. Išli sme do toho s rešpektom, ale bez strachu, veď predsa niečo vieme. V podstate v žiadnom zápase, aj napriek prehrám, sme výsledkovo vyložene neprepadli. Boli síce aj výkyvy vo výkonnosti , ale aj tak sme boli zdatným súperom pre všetky tímy a možná vo všetkých vyrovnaných zápasoch nám chýbalo aj to povestné šťastie.  Je potreba aj zdôrazniť, že oproti všetkým družstvám sme mali podstatnú hernú nevýhodu. Ta spočívala v tom, že niektoré činnosti my na Slovensku v tejto vekovej kategórii ešte nemôžeme používať, a preto sa im ani na tréningoch nevenujeme. Ako príklad za všetky uvediem hlavne clony, streľba za 3 body, zdvojovanie hráčok. Tieto prvky ostatné družstva hodne využívali a išlo na nich vidieť, že sa tomu venujú už od nižších kategórii. Napriek tomu sme sa s tím slušne popasovali, a dievčatá v rámci svojich možností na to vo väčšine prípadov dokázali reagovať.
Takže z našej strany celková spokojnosť, určite si to všetko ešte rozoberieme. Vieme na čo sa máme zamerať a z čoho sa poučiť. Vieme, kde nás tlačí topánka.
Zanechali sme ako družstvo aj ako klub veľmi dobrý dojem a určite opúšťame túto súťaž so zdvihnutou hlavou, obohatení o množstvo skúsenosti a zážitkov.

Konečné  9. miesto zo šestnástich tímov je pri premiére pre nás úspechom, aj keď finálová osmička bola na dosah.

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close