NA VÍŤAZNEJ VLNE

Tento víkend bol mimoriadne úspešný pre všetky naše mládežnícke tímy, ktoré zabojovali vo svojich kategóriách.
Mladšie mini síce nehrali súťažne, ale zahrali si propagačne v polčasovej prestávke v rámci unikátneho projektu FIBA Her World. Her Rules, ktorý vznikol na propagácia a  zvýšenie povedomia o ženskom a dievčenskom basketbale pre dievčatá vo veku 6 – 15 rokov.

Nájdi sa na fotočke skvelého fotografa Ruda Maškuricu TU

Staršie mini:
Trénerka Zuzana Jarinová: “V nedeľu sme dohrávali domáce zápasy so Sereďou. Obidva zápasy sa od začiatku až do konca vyvíjali v náš prospech. Dievčatá si mali možnosť vyskúšať herné kombinácie, ktorým sme sa venovali na tréningoch a ukázali aj niekoľko vydarených rýchlych protiútokov, za čo im patrí veľká pochvala.

Bodové štatistiky sú u niektorých dievčat skreslené, nakoľko o výsledku bolo rozhodnuté ešte pre uplynutím časového limitu a potom sa už len dohrávalo.”
1. zápas: MBK Ružomberok : BK Lokomotíva Sereď 59 : 8 (49 : 6) Body MBK Ružomberok: Oravcová M. 11, Jarinová 10, Ganobiaková 6, Synaková 6, Škodová 4, Labajová 4, Kajdová S. 4, Halaková 4, Štefančová L. 4, Rehaneková 4, Ondrašíková 2
2. zápas: MBK Ružomberok : BK Lokomotíva Sereď 73 : 22 (52 : 12) Body MBK Ružomberok: Ganobiaková 12, Jarinová 11, Oravcová M. 10, Labajová 9, Štefančová L. 8, Kajdová S. 6, Rehaneková 4, Kaplaňová 3, Ondrašíková 4, Haláková 2, Synaková 2, Škodová 2
FOTO zo zápasu TU
Mladšie žiačky:
Tomáš Klásek: “V sobotu sme nastúpili na domácej palubovke k dvom ligovým zápasom s Young Angels Košice – Blue .
Mesiac a pol sme nehrali súťažný zápas  ( dve kolá boli odložené kvôli chrípke súperov ) a už v prvom zápase to bolo cítiť. Hra bola ťažkopádna. V obrane sme robili veľa chýb, zle a naivne sme dostupovali k hráčkam súpera a preto 44  inkasovaných bodov je pre nás veľa.
V útoku zasa chýbal hlavne pohyb, myšlienka, ponúkanie sa pre loptu. Dievčatá akoby sa báli vziať na seba zodpovednosť. Aj rýchle protiútoky nám škrípali, lebo na tréningoch to vyzerá úplne inak. Mali sme ale aj zopár pekných akcií, ktorým sa muselo zatlieskať. Zápas sme po priemernom výkone vyhrali  57 : 44 .
Každopádne je potreba vyzdvihnúť a oceniť aj dievčatá z Košíc, lebo v tomto prvom zápase hrali veľmi dobre a boli nám zdatným súperom.
Ešte prvá štvrtina druhého zápasu bola stále v tom istom duchu, ale už od druhej štvrtiny sme na ihrisku dominovali. V obrane sme boli agresívnejšie, veľmi pekne nám šla výpomoc, takže sme cestu pod náš kôš rozumne uzatvárali. V útoku dievčatá začali hrať s oveľa väčšou chuťou. Pekne kombinovali, a aj keď nie vždy za všetko podarilo, pozitívne bolo, že začali hrať odvážnejšie, drzejšie a aj pod súperovým košom sme už dominovali. Vyhrali sme  53 : 22, takže celkovo spokojnosť, ale stále je na čom pracovať.
Tieto dva zápasy boli pre nás zároveň aj generálkou pred nadchádzajúcim víkendom, kedy nás čaká posledný ťažký turnaj Euroligy v lotyšskej Liepaji , tak snáď sa dievčatá pozitívne naladili a uvidíme …….”
Palčiaky budeme držať.
Mladšie žiačky video z poslednej štvrtiny prvého zápasu.
1.zápas: MBK Ružomberok – Young Angels blue Košice 57 : 44 (28:21) Body MBK Ružomberok: Oravcová 21, Štefančová 11, Krettová 8, Ďuratná 7, Michaličková 4,
        Klásková 3, Jarinová 2, Borovská 1
2.zápas: MBK Ružomberok  –  Young Angels blue Košice  53 : 22 (21:12) Body MBK Ružomberok:  Oravcová 16, Krettová 8, Štefančová, Michaličková 6, Borovská, Tišťanová 4, Jarinová, Panisová 3, Gouthová 2, Ďuratná 1

FOTOGALÉRIA ZO ZÁPASU

Kadetky:

MBK Ružomberok : BKM Žilina Závodie 71:54 (43:26) Body MBK Ružomberok: Kubáňová 25, Straková 13, Vrťová 12, Lukáčová 9, Klobušiaková, Švárna po 5, Hrčková 2,