VÍŤAZSTVÁ AJ PREHRY PRVÉHO MARCOVÉHO VÍKENDU

V prvom marcovom týždni sa do súťaží zapojili staršie mini žiačky, staršie žiačky a juniorky +1.liga, kým staršie mini museli cestovať, staršie žiačky a juniorky hrali v Koniarni (T18 stále nie je funkčná).

Staršie minižiačky:

Trénerka Zuzana Jarinová zhodnotila vystúpenie svojich zverenkýň takto: “Do B. Bystrice sme vycestovali oslabení o dve hráčky, ktoré sú momentálne zranené. Odohrali sme 2 vyrovnané zápasy a aj napriek veľkej snahe našich dievčat a podpore rodičov, ktorí nám vytvorili divácku kulisu sme zaznamenali prvé dve prehry v súťaži.

V druhom zápase sa pod náš neúspech podpísala najmä druhá štvrtina, ktorú sme prehrali 17:2!!!. Je paradox, že ostatné štvrtiny sme v tomto zápase vyhrali. V obidvoch zápasoch sme nedokázali ubrániť jednu podkošovú hráčku, ktorá bola fyzicky zdatnejšia a vyššia oproti našim dievčatám a nakoniec nám nastrieľala v prvom zápase 15 a druhom 12 bodov.
Ďalším nedostatkom boli trestné hody, ktorých úspešnosť bola v prvom zápase 14/1 ( 7%) a v druhom 16/6 ( 37%). Tieto nedostatky sa budeme snažiť v najbližšom období zlepšiť.”
1. zápas: B.Bystrica – MBK Ružomberok 34 : 43 ( 22 : 26) Body MBK Ružomberok: Oravcová 12, Jarinová 4, Synaková 4, Škodová 4, Labajová 3, Guothová 2, Rehaneková 2, Mahutová 2.
2. zápas: B.Bystrica – MBK Ružomberok 41 : 34 ( 31 : 17 ) Body MBK Ružomberok: Jarinová 6, Labajová 6, Kajdová 6, Synaková 5, Mahútová 3, Škodová 2, Oravcová 2.

Staršie žiačky:

…odohrali svoje dva zápasy na domácej palubovke. V ružomberskej Koniarni hostili v sobotu Spišskú Novú Ves a v nedeľu Poprad. S oboma súpermi si poradili skvelo.

Tréner Igor Vanko: V zápase so SNV sme očakávali jasné víťazstvo, aj keď prvá štvrtina tomu nenasvedčovala. Postupne sme však prevzali iniciatívu a zápas doviedli do víťazného konca a zahralo si všetkých 15 dievčat, ktoré boli k dispozícii.
st. žiačky sobota 2.3.2019
MBK Ružomberok – ŠKBD Spišská Nová Ves 79:32 (39:9) Body MBK Ružomberok: Brózová 16, Kubíková 16, Kohútová 8, Páteková 8, Sliacka 8, Hrabušová 6, Borovská 4, Dubovská 4, Kajdová 3, Hanáková 2, Kôrková 2,Sušienková 2
Ukážka zo zápasu so Spišskou Novou Vsou od pána Korčáka.
V zápase s Popradom sme očakávali vyrovnaný priebeh. No nasadenie našich dievčat od začiatku stretnutia v obranných či útočných činnostiach nedovolilo Popradčankám čo i len pomyslieť na vyrovnaný priebeh stretnutia a aj v tomto zápase sme jasne zvíťazili. Dievčatám zaslúžene patrí pochvala za predvedené výkony. Len takto ďalej.
st. žiačky nedeľa 3.3.2019
MBK Ružomberok – BAM Poprad 73 : 33 (41 :16) Body MBK Ružomberok: Kubíková 20, Kajdová 15, Kôrková 8, Sliacka 6, Brózová 6, Dubovská 4, Hrabušová 4, Borovská 3, Páteková 3, Kohútová 2, Sušienková 2
Video zo zápasu MBK Ružomberok – BAM Poprad

Vyjadrenie trénera Igora Vanku k zápasu s BAM Poprad

1.Liga ženy – juniorky:

sobota 2.3.2019 MBK Ružomberok – CBK Minibuseuropa Ťahanovce  68:54 (32:30) Body MBK Ružomberok: Belušová 18, Havranová 18, Uramová 10

Juniorky s CBK KE kúsok zo zápasu.

Tréner Porubčan k zápasu s CBK povedal:

FOTOGALÉRIA ZO ZÁPASU

1.Liga ženy – juniorky: nedeľa 3.3.2019 MBK Ružomberok – Young Angels U 19 Košice  61:62 (34:30) Body MBK Ružomberok: Belušová 23, Mesíková 10, Uramová 9

Tak toto bola tesnotka, chýbal jediný kôš pridať alebo ubrať. Kapitánka družstva Janka Kamkríniová k tomu povedala: “Zápas bol veľmi vyrovnaný, oba tímy sme sa celý zápas doťahovali. Mali sme pekne akcie, aj obrana bola dobrá, len nám niekedy chýbal obranný doskok. Zápas sme prehrali nedisciplinovanosťou v poslednej minúte zápasu.”